המדריך המלא להוצאת דרכון פורטוגלי

מתכננים לטוס לפורטוגל? יש 9 דברים שכדאי לדעת אודות המדינה שהפכה ליעד תיירותי מבוקש בקרב ישראלים.

הנופים המרהיבים, השילוב בין היסטוריה לתרבות ועלויות הטיול הם רק חלק מהגורמים שהפכו את פורטוגל ליעד תיירותי מבוקש בקרב ישראלים. אם זו עומד להיות הביקור הראשון שלכם בפורטוגל, תוכלו להיעזר ברשימה הבאה שכוללת 9 עובדות חשובות.

הכירו את פורטוגל

  • פורטוגל היא מדינה קטנה בצורה מלבן, הנמצאת בחצי האי האיברי ושוכנת לחופי האוקיינוס האטלנטי מצדה המערבי וספרד מצדה המזרחי. המדינה מוגדרת כרפובליקה דמוקרטית והיא משתייכת למדינות האיחוד האירופי. השפה המדוברת בפורטוגל היא פורטוגזית ומטבע הסחר הוא יורו.
  • בירת המדינה היא ליסבון וזו גם העיר הגדולה ביותר בפורטוגל, הנחשבת למרכז כלכלי ותרבותי וכתוצאה מכך, גם יעד תיירותי מבוקש.
  • בניגוד לארצות הברית המגבילה את הכניסה לתיירים ישראלים במתן ויזה, בפורטוגל אין צורך באשרת כניסה למחזיקי דרכון ישראלי.
  • הטיול לפורטוגל מתאים לכל גיל, החל ממשפחה עם ילדים ועד לקבוצות מאורגנות לבני 60 פלוס. ניתן לשלב בין חופשה רגועה ושלווה בעיירות החוף הקסומות, לבין ביקור באתרים היסטוריים, ארמונות, יערות ומוזיאונים. מלבד ליסבון, כדאי לטייל בעיר פורטו, בעיירת הדיג נזרה, באיי מדיירה ואיי מזורס, כאשר לכל מקום אופי ייחודי משלו וקצב אחר.
  • בפורטוגל יש מספר שדות תעופה, בערים הגדולות ובאיים. מישראל ניתן לטוס בטיסה ישירה לליסבון ואז תבלו על המטוס כשש שעות, או לבחור בטיסה לפורטו עם נקודת עצירה ומשך הטיסה יתארך בהתאם. מלבד חברת אל-על הישראלית וחברת Air Portugal, יש עוד חברות תעופה רבות דרכן ניתן לטוס מישראל לפורטוגל.
  • השהות בפורטוגל אינה יקרה וכך גם הכניסה לאטרקציות המוכרות. מחירי טיסה לפורטוגל נעים מ-300 דולר ויכולים להגיע גם ל-1000 דולר ויותר, תלוי ביעד הנחיתה והאם מדובר בטיסה ישירה או עם עצירות. אם רוצים להוזיל עלויות, אפשר לבדוק טיסות שכר או דילים של הרגע האחרון.
  • בפורטוגל שורר אקלים ים תיכוני נוח לאורך כל השנה. עם זאת, החודשים המומלצים ביותר לטיול בפורטוגל הם במאי, יוני וספטמבר, גם מבחינת מזג האוויר וגם מבחינת עומס התיירים.
  • הקשר היהודי לפורטוגל הוא עתיק יומין וסבוך. היהודים בפורטוגל שימשו בתפקידי מפתח שנים רבות וזכו לתנאים נוחים, אך גורלם הושפע במידה רבה מהתמורות שהתחוללו במדינה השכנה ובעיקר מגירוש ספרד. הם נדרשו לשלם כופר, להמיר את דתם ואף עברו פוגרום אכזרי. בסופו של דבר מרבית היהודים היגרו או גורשו אל תוניסיה, מרוקו, לוב, תורכיה, יוון, הולנד, ברזיל ומדינות נוספות. לאחרונה, ממשלת פורטוגל הכירה בחלקה בגירוש היהודים והכריזה על מתן אזרחות לצאצאי המגורשים שיוכיחו את זיקתם. הוכחת הזיקה נעשית דרך פנייה לאחת הקהילות היהודיות הגדולות בפורטוגל, המתגוררות בליסבון או בעיר פורטו וניתן להיעזר בצוות המנוסה ממשרד טל פדן עורכי דין, כדי לבדוק זכאות ולהגיש את הבקשה.

 

נקודה אחרונה לסיום, אם אתם נמצאים בשלבים האחרונים של קבלת אזרחות פורטוגלית, אולי כדאי להמתין עם הטיול עד לאחר קבלת האישור המיוחל. כך תוכלו להימנע מהעומס השורר בקונסוליה בישראל ולהוציא את הדרכון ישירות בפורטוגל, בשילוב טיול בנופיה המרהיבים.